Tercüme Hizmetleri

Acil Tercüme

Acil olan tercüme işleriniz yapılır, e-postayla tarafınıza gönderilir ve aynı gün istediğiniz kargo ya da kuryeye verilir.

 

Simültane Tercüme

Yurt dışından gelen konuklarınız ile ya da iş ortaklarınızla her hangi bir sıkıntı yaşamadan iletişim kurabilmeniz için simültane tercüme hizmeti vermekteyiz.

 

Ardıl Tercüme

Ardıl tercüme hizmetimiz, duruşmalar, ifade verme ve küçük toplantılar sırsında ihtiyaç duyulan tercüme hizmetidir.

 

Teknik Tercüme

Teknik tercüme hizmeti, mühendisliğin her alanında ve teknik konularda tercümeleriniz uzman ekibimiz tarafından büyük bir titizlikle tercüme edilmesidir.

 

Medikal Tercüme

Medikal tercüme hizmeti, konusunda tıbbi eğitim almış ve deneyimi olan tercümanlarımız tarafından kaliteli bir biçimde tercüme edilmesidir.

 

Ticari Tercüme

Ticari tercüme hizmeti, vize başvuruları, iş yazışmaları, proforma faturalar, web sayfası ve e-mail tercümeleri konusunda vermiş olduğumuz tercüme hizmetidir.

 

Hukuki Tercüme

Hukuki tercüme hizmetinde, belgelerinizin kullanım alanı göz önüne alınarak gereken hassasiyet ve özen gösterilmektedir.

 

Akademik Tercüme

Akademik tercüme hizmeti almak istediğiniz tüm alanlarda tercüme hizmeti vermekteyiz.

 

Finansal Tercüme

Finansal tercüme; banka cüzdanları, hesap dökümleri ve şirketlerin finansal değerlerinin olduğu belgelerin tercüme edilmesidir. Böyle tercümeleri, finans terimlerini iyi bilen tercümanlar yapmaktadır.

 

Apostil Tercüme

Apostil, bir ülkeden aldığınız resmi bir belgenin, başka bir ülkede geçerliliğinin kanunen onaylanması durumudur. Genellikle orijinal evrakınızın arka kısmına ya da yer yoksa ek bir kağıt zımbalanarak basılan genişçe bir kaşe gibidir.

 

Edebi Tercüme

Duygu, düşünce ve hayallerin anlatıldığı edebi metinlerin tercümeleri, Maya Tercüme Bürosu’nda aynı duygusal hassasiyetlikle yapılmaktadır.

 

Kullanım Kılavuzu Tercümesi

Kullanım kılavuzları, sattığınız ürünün bütün özelliklerini anlatan önemli evraklardır. Dolayısıyla bunların tercümesi yapılacağı zaman çok hassas olunmalıdır.

 

Katalog Tercümesi

İster hazır halde bir kataloğun tercümesi, ister sizin oluşturacağınız yeni bir kataloğun tercümesi olsun, ekibimiz istediğiniz hizmeti sağlamaktadır. Katalog tercümesi konusunda uzman takım çalışanlarımızla fikir alışverişi yapabilir, onların deneyimlerinden faydalanabilirsiniz.

 

Web Sitesi Tercümesi

İnternet üzerinden sattığınız ürün ya da hizmetin yurt dışında da talebi varsa, web sitesi tercümesi yaptırmalısınız. Sitenizi ziyaret eden müşterileriniz hangi dili konuşursa konuşsun, siz hiç sorun yaşamadan hizmet verebilirsiniz.

 

Yazılı Tercüme

Yazılı tercüme bir dilden başka bir dile tercümenin yazılı bir şekilde yapılmasıdır. Bir belgenin, derginin, diplomanın ya da daha kişisel bir evrakın, herhangi bir dilden başka bir dile tercüme edilmesi ve bunun yazılı halinin oluşturulmasıdır.

 

Noter Tasdikli Tercüme

Tercüme edilmiş bir metnin kullanım alanına göre, başka aşamalardan da geçmesi gerekebilir. Noter tasdikli tercüme de bunlardan biridir.

 

Makale Tercümesi

Makaleler, herhangi bir konuda, konunun içeriğine bağlı kalmak koşuluyla ve belli bir düşüncenin savunulduğu yazılardır. Makale tercümelerinde, yazı dili çok iyi tercümanlarla çalışmak önemlidir.

 

Tez Tercümesi

Tez projeleri hazırlanırken, dikkat edilmesi gereken en önemli husus dilin dikkatli kullanılmasıdır.

 

Redaksiyon

Redaksiyon; bir metnin, gramer, imla ve anlatım bakımından o dile hakim bir editör tarafından incelenmesi, düzeltilmesi ve her hangi bir yerde yayımlanmaya müsait hale getirilmesidir.

 

CV Tercümesi

İş hayatının olmazsa olmazı haline gelen CV, bireyin iş deneyimini, çalışma süresini ve uzmanlık konusu bildiren bir belgedir.

 

Evlilik Cüzdanı Tercümesi

Evlilik tercümesi, evlilik cüzdanındaki bilgilerin ya da evliliği gösteren başka bir evrakın bir dilden bir dile tercüme edilmesidir.

 

Diploma Tercümesi

Diploma tercümesi, dünya çapında genellikle tek bir sayfadan oluşmaktadır. Tercümesi hangi dil olursa olsun, çoğunluklar aynı verilecek kadar kısa metinli bir evrak türüdür.

 

Resmi Belge Tercümesi

Yıllardan beri edindiğimiz tecrübeyle resmi belge tercümesi ve resmi makamlarda sözlü tercüme hizmetini dilediğiniz zaman alabilirsiniz.

 

Reklam Tanıtım Tercümesi

Reklam, tanıtım tercümesi, ürün ya da hizmetinizin satışını hızlandıracak, işinizi büyümesine katkıda bulunacak ve sizi ekonomik olarak artıya geçirecek bir tanıtımın metninin tercüme edilmesidir.

 

Gümrük Tercümesi

Gümrük tercümesi ve diğer bütün tercüme konularında ekonomik fiyat politikamızla üstün kalitede tercüme hizmeti vermekteyiz.

 

Video ve Ses Kaydı Deşifresi

Tercüme büromuzda video ve ses kaydı deşifresi işlerinde, uzun yıllar çalışmış, başarılı işler çıkarmış, alanında uzman ve iyi bir genel kültür bilgisine sahip bir ekip bulunmaktadır.

 

 

 

Leave A Comment